logo

Novinky - EZS

JA-120PC - Zbernicový PIR detektor pohybu s kamerou

JA-120PC je pohybový PIR detektor so zabudovaným kamerovým modulom.

Umožňuje detegovať pohyb v chránenom priestore vrátane vizuálneho potvrdenia poplachu. Kamera detektora je vybavená bleskom a infračerveným prisvietením pre fotenie v noci.

Pri poplachu urobí digitálne farebné statické fotky v JPEG formáte v rozlíšení až 640×480 bodov.

V prípade zaznamenania pohybu urobí sekvenciu fotografií. Tie sú uložené v internej pamäti detektora a odosielané do ústredne v komprimovanej podobe, odkiaľ sú posielané mimo chránený objekt na zabezpečený server a užívateľovi.


 JA-154J - Obojsmerný štvortlačidlový diaľkový ovládač

JA-154J je obojsmerne komunikujúci diaľkový ovládač systému JABLOTRON 100. Umožňuje diaľkovo ovládať zabezpečovací systém, vyvolať tiesňový poplach a ovládať spotrebiče. Ovládač sa správa ako dva segmenty klávesnice rady JABLOTRON 100. Je vybavený optickou aj akustickou signalizáciou stavu ovládaných segmentov. Vykonanie vyslaného príkazu je tak ovládačom vizuálne aj akusticky potvrdené podľa informácií zaslaných ústredňou. Kontroluje a indikuje stav svojej batérie.


 JA-151MB Bezdrôtový magnetický detektor - mini / hnedý

Deteguje otvorenie dverí alebo okien.

S ústredňou komunikuje po zbernici.

Kryt je chránený sabotážnym kontaktom. K aktivácii detektora dochádza po oddialení permanentného magnetu od senzora. V systéme JABLOTRON 100 obsadzuje jednu pozíciu.


JA-118M Zbernicový modul na pripojenie magnetických detektorov  

Modul slúži na pripojenie až 8 magnetických detektorov.

Inštaluje sa do viac účelovej montážnej krabice JA-190PL, alebo aj do univerzálnej montážnej krabice KU-68 a pod.

Sľučky môžu byť zapojené ako rozpínacie, jednoducho vyvážené alebo impulzné. Modul obsahuje aj vstavaný sabotážny kontakt a v prípade potreby je možné pripojiť aj externý.


 JA-120PB Zbernicový kombinovaný detektor pohybu PIR + rozbitie skla

JA-120PB je zbernicový typ detektora, ktorý obsahuje dva nezávislé detektory: pohyb a rozbitie skla.


Detektor pohybu je určený na ochranu interiérov prostredníctvom infrapasívnej detekcie pohybu v miestnosti. Detektor rozbitia sklenených plôch je duálny (reaguje na zmenu tlaku v miestnosti + frekvenciu trieštenia skla). Tým je zabezpečená vysoká spoľahlivosť a odolnosť voči falošným poplachom.

Charakteristiky detekcie pohybu možno optimalizovať pomocou výmenných šošoviek. Možno tak detektor upraviť na ochranu dlhých chodieb, eliminovať spúšťanie poplachu pohybom domáceho zvieraťa alebo strážiť vertikálnou záclonou. Stupeň odolnosti proti falošným poplachom je nastaviteľný v dvoch úrovniach.